3 min czytania

Diabetyk pod troskliwą opieką

Cukrzyca jest chorobą, która może przyczyniać się nieco do poczucia osamotnienia i zdania wyłącznie na siebie… Jednak to tylko iluzja. Będąc wśród nas – społeczności Szkoły Diabetyka – możesz każdego dnia odkrywać zupełnie nowe, jasne strony życia z cukrzycą. Dziś chcemy Ci przypomnieć o tym, jak ważna jest odpowiednia opieka i jak ogromną rolę odgrywa w niej samoobserwacja!

Opieka w cukrzycy

Z czym kojarzą Ci się słowa „opieka” czy „opiekunowie”? Oczywiście, młodsze osoby oraz świeżo upieczeni rodzice z pewnością odruchowo wskażą ogromnie ważne w naszym życiu postacie, jakimi są mama i tata, babcie, dziadkowie, czy inni opiekunowie, jakich mieliśmy w dzieciństwie.

Wielu z nas jednak słowo „opieka” przywodzi na myśl niestrudzony zespół lekarzy, pielęgniarek oraz innych specjalistów, na których pomoc i fachową wiedzę oraz wsparcie możemy liczyć udając się do placówki medycznej.

Diabetycy, a także osoby mierzące się z każdą inną chorobą, szczególnie przewlekłą, z pewnością mieli w życiu wiele okazji do przekonania się o tym, jak ważne jest fachowe wsparcie lekarza – często nawet niejednego specjalisty. Warto oczywiście docenić ich pracę, jednak nie zapominać równocześnie o tym, że konsultacja lekarska to nie wszystko. Dlaczego?

Nie tylko służba zdrowia!

Choć – dzięki służbie zdrowia – w kwestii opieki diabetologicznej nie jesteś zdany wyłącznie na siebie, tak naprawdę największa część niezwykle ważnych w samokontroli zadań spoczywa właśnie w Twoich rękach. Bardzo istotnym elementem jest codzienne mierzenie stężenia glukozy we krwi glukometrem, np. Glucomaxx®. Niemniej to nie wszystko – ogromnie ważne są również staranne obserwacje własnego organizmu.

Jeżeli oddasz troskę o swoje zdrowie innym – stracisz nie tylko poczucie sprawczości, ale także zmniejszysz efektywność prowadzonego leczenia. Kluczem do znakomitego samopoczucia każdego dnia jest bowiem sumienne stosowanie zaleconej terapii wraz z samokontrolą i obserwowaniem organizmu.

Dzięki temu umożliwisz swojemu lekarzowi wprowadzanie bieżących modyfikacji w zakresie leczenia w odpowiedzi na zauważone przez Ciebie zmiany w reakcji organizmu na dotychczasowe dawki leku.

Jak zadbać o siebie jeszcze skuteczniej?

Najważniejsza w każdym przedsięwzięciu, jakiego się w życiu podejmujemy, jest systematyczność. Ogromnie ważna i cenna jest także odpowiednia wiedza. Choć tę pierwszą musisz odnaleźć w sobie i wyćwiczyć sam – tę drugą możesz zdobywać razem z nami!

W Szkole Diabetyka na bieżąco podsuwamy pomysły i wskazówki, jak jeszcze skuteczniej o siebie zadbać i co możesz zrobić, aby każdego dnia czuć się lepiej. Z naszą pomocą ułożysz swój jadłospis oraz wpleciesz w swoją codzienność zdrową porcję aktywności fizycznej. Radzimy, motywujemy i organizujemy spotkania ze specjalistami, którzy również chętnie odpowiedzą na Twoje pytania!

Co 2 miesiące na profilu Facebookowym społeczności Szkoły Diabetyka odbywają się webinaria na żywo. Udostępniamy również e-booki oraz inne materiały edukacyjne, które mogą okazać się pomocne w efektywnej opiece nad sobą samym. Dodatkowo, regularnie publikujemy nowe artykuły na tematy, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród naszej społeczności. Dzięki temu możesz, razem z nami, kształtować niniejszy portal oraz tematykę naszych spotkań. Zostań z nami i sprawdź, co jeszcze dla Ciebie przygotujemy!

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, czy nadchodzących wydarzeniach (m.in. darmowych spotkaniach ze specjalistami)?
Zapisz się do naszego newslettera, a niczego nie przeoczysz!

Zapisz się

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Masz pytania, chcesz, abyśmy specjalnie dla Ciebie stworzyli artykuł? napisz na adres: redakcja@szkoladiabetyka.pl

Komentarze (0)