4 min czytania

Glukometry Genexo – Twój słodki przyjaciel

Wybór narzędzi pomocnych w walce z cukrzycą jest dla każdego diabetyka bardzo ważnym krokiem. Gdy do naszej codzienności wkracza nowoczesne urządzenie, jego funkcje potrafią niemal zrewolucjonizować takie czynności, jak kontrolowanie glikemii. W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować trzy glukometry: Glucomaxx®, Glucomaxx® CONNECT i iXell® pro. Wybierz swojego nowego towarzysza na drodze do lepszego samopoczucia!

Odpowiednie narzędzia kluczem do sukcesu

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że wdrażane do naszej codzienności zmiany zagoszczą w niej już na stałe. Choć może to brzmieć nieco rygorystycznie i surowo – wcale nie musimy kojarzyć naszych nowych obowiązków z przykrościami i trudem. W szczególności, gdy postawimy na nowoczesne narzędzia, które zdecydowanie ułatwią samokontrolę glikemii. Takim urządzeniem jest bez wątpienia dobry glukometr. 

Decydując się na wybór konkretnego glukometru, warto w pierwszej kolejności sprawdzić ofertę renomowanych producentów urządzeń. Jedną z firm, której zaufały tysiące użytkowników, jest Genexo. Firma specjalizuje się w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań służących zdrowiu – szczególnie dla osób chorujących na cukrzycę.

Dzięki wieloletnim, bardzo dokładnym i wnikliwym badaniom, a także stałej współpracy z profesjonalistami z zakresu nauki i medycyny, firma Genexo wprowadziła na rynek rozmaite modele urządzeń, które każdego dnia wspierają zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki temu, możesz spośród nich wybrać glukometr, który będzie posiadał dokładnie taki zestaw funkcji i cech, na jakich Ci zależy. 

Jak wybrać dobry glukometr?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie: dobry, to znaczy jaki? Przede wszystkim precyzyjny, dokładny, prosty w codziennym użytkowaniu i wyposażony w pomocne funkcje. Chcemy Ci dziś przedstawić aż trzy różne modele, które pasują do powyższego opisu:

Glukometr umożliwiający przygodny pomiar stężenia glukozy, a także wykonywanie półprofilu glikemii – czterech pomiarów w stałych, ustalonych porach dnia. Możesz ustawić w tym celu cztery alarmy przypominające, które będą pełniły rolę powiadomienia o tym, iż nadeszła pora na badanie. Podświetlany port paska testowego oraz czytelny i duży wyświetlacz, pozwalają na wykonywanie pomiarów w każdych warunkach i o każdej porze dnia – nawet po ciemku!

Model rozszerzający funkcjonalność bliźniaczo podobnego glukometru Glucomaxx® o niezwykle przydatną możliwość łączenia się z aplikacją Zdrowiej – autorskim narzędziem do inteligentnego monitorowania poziomów glukozy (i nie tylko). 

Najmniejszy z wymienionych modeli. Cechuje się wyjątkową lekkością, dzięki czemu możesz go nosić zawsze przy sobie. Pozwala na wygodne, a przy tym dyskretne użytkowanie zarówno w domu, jak i w podróży.

Wybierając model urządzenia dla siebie, odpowiedz sobie na pytanie, jakie funkcje będą Ci najbardziej potrzebne. Warto dostosować je indywidualnie do swojego trybu życia. Jeśli często podróżujesz, prowadzisz bardzo aktywny i dynamiczny tryb życia – zapewne priorytetem dla Ciebie będzie lekkie i niewielkie urządzenie, którego możesz wygodnie użyć nawet w pociągu, nie wzbudzając przy tym zainteresowania wśród współpasażerów. Modelem, który spełni Twoje oczekiwania będzie wówczas iXell® pro. 

Jeżeli Twój glukometr powinien posiadać funkcje pozwalające na wykonywanie półprofilu glikemii, warto zdecydować się na Glucomaxx®. Urządzenie jest bardzo intuicyjne w obsłudze, zatem mogą używać go osoby w każdym wieku. Warto w tym miejscu wspomnieć, że glukometr ten występuje w trzech wariantach kolorystycznych (czerwony, niebieski, srebrny), co będzie dużym ułatwieniem, jeśli wśród domowników jest kilkoro diabetyków – urządzenia na pewno się nie pomylą.

Potrzebujesz jeszcze więcej przydatnych funkcji? Model Glucomaxx® CONNECT automatycznie łączy się z darmową aplikacją na urządzenia mobilne – Zdrowiej. Wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim smartfonie, a za każdym razem, gdy będziesz dokonywał pomiaru stężenia glukozy, Glucomaxx® CONNECT natychmiast się z nią połączy, gromadząc wyniki w postaci elektronicznego dzienniczka. Na tej podstawie będziesz mógł tworzyć czytelne wykresy oraz raporty dla siebie i swojego lekarza prowadzącego. Aplikacja podaje szacunkowy poziom hemoglobiny glikowanej (HbA1c), a dodatkowo umożliwia ustawienie ważnych przypomnień, np. o wykonaniu półprofilu, czy pełnego profilu glikemii. Funkcje te pozwolą na efektywną kontrolę Twojego stanu zdrowia – a do tego wygodniejszą i skuteczniejszą, niż kiedykolwiek!

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, czy nadchodzących wydarzeniach (m.in. darmowych spotkaniach ze specjalistami)?
Zapisz się do naszego newslettera, a niczego nie przeoczysz!

Zapisz się

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Masz pytania, chcesz, abyśmy specjalnie dla Ciebie stworzyli artykuł? napisz na adres: redakcja@szkoladiabetyka.pl

Komentarze (2)

 • Grzegorz Andrijewski

  29 listopada 2021 at 16:04

  Mam glukometr Contour Plus One. Łączy on, zgodnie z Waszym opisem, funkcje modelu IXcell i Glukomaxx – Connect. Czy opisane w artykule glukometry firmy Genexo są jakoś istotnie lepsze?

  • Redakcja Szkoła Diabetyka

   1 grudnia 2021 at 13:10

   Dziękujemy za pytanie. Glukometry przedstawione w artykule łączą cechy, które zapewniają precyzję oraz wygodę i prostotę pomiaru. Przykładem różnic jest – niedostępna w przywołanym przez Pana modelu – funkcja wyrzutu paska dostępna w glukometrze Glucomaxx CONNECT. Dzięki temu, użytkownik nie musi wyjmować zużytego paska testowego ręcznie, co zapewnia bezpieczeństwo i higienę pomiaru. Dodatkowo Glukomaxx® CONNECT łączy się z aplikacją Zdrowiej, o której więcej można przeczytać tutaj: https://www.zdrowiej.genexo.pl/. Warto poznać zakres jej funkcjonalności, ponieważ mogą okazać się dla Pana pomocne w zakresie monitoringu zdrowia.