2 min czytania

Odkryj nowoczesne narzędzie i… Zdrowiej!

Pomiary stężenia glukozy we krwi są nieodłącznym elementem codzienności każdego diabetyka. Umożliwiają bieżące monitorowanie stanu zdrowia, a także – w razie potrzeby – szybką reakcję, w tym m.in. wprowadzenie zmian w dotychczasowym stylu życia. Korzystanie z glukometru może być jednak jeszcze łatwiejsze, gdy mamy u swego boku… wirtualnego pomocnika – aplikację Zdrowiej.

Jak aplikacja Zdrowiej zmienia codzienność diabetyków?

Każdego dnia wykonujemy wiele pomiarów glikemii. Choć glukometry posiadają pamięć, w której zapisuje się nawet tysiąc ostatnich wyników – warto prowadzić indywidualny dzienniczek samokontroli. Dzięki niemu mamy w jednym miejscu informacje na temat naszych pomiarów. Wystarczy zabrać go ze sobą do lekarza, aby pokazać mu historię naszych wyników. Wygodne, prawda? Ale znamy jeszcze wygodniejsze rozwiązanie.

Korzystanie z aplikacji Zdrowiej nie tylko usprawnia ten proces, ale niemal nas w nim wyręcza. Jedyne, co musimy zrobić, to wykonać pomiar stężenia glukozy. Wyniki automatycznie zapisują się w aplikacji, a na ich podstawie tworzone są czytelne wykresy i raporty. Całość możemy w bardzo prosty sposób udostępnić naszemu lekarzowi. Brzmi dobrze? A to jeszcze nie wszystko!

W aplikacji Zdrowiej możemy odczytywać wyniki z glukometru Glucomaxx® CONNECT, a także z ciśnieniomierza iXellence® BPM HOME IT oraz termometru bezdotykowego iXellence® TEMP IT. Korzystając z tych urządzeń, zyskamy przejrzysty raport dotyczący nie jednego, lecz kilku parametrów naszego zdrowia, aby mieć jego pełny obraz. Profesjonalna samoobserwacja w domowym zaciszu nigdy nie była łatwiejsza.

  • Połączenie urządzeń z aplikacją jest bardzo proste – wystarczy wykonać pierwszy pomiar.
  • Monitorowanie zarówno stężenia glukozy we krwi, jak i ciśnienia, to ważny element w codziennym funkcjonowaniu diabetyka. Teraz jest to możliwe w ramach jednego narzędzia!
  • Przejrzyste raporty wzbogacone o wykresy czytelnie prezentują historię wyników. Jest to bardzo przydatne zarówno dla nas, jak i naszego lekarza.
  • Efektywna samoobserwacja umożliwia profilaktykę powikłań cukrzycowych i pomaga w lepszej ochronie stanu naszego zdrowia.

Pomocnik, który pamięta o wszystkim!

Ciekawą funkcją aplikacji Zdrowiej jest również możliwość zastosowania powiadomień przypominających m.in. o wykonywaniu profilu i półprofilu glikemii.

Wykonywanie zaleceń naszego lekarza prowadzącego wspiera czytelna wizualizacja realizacji założonego planu. W ten sposób aplikacja informuje nas:

  • ile pomiarów powinniśmy wykonać w ciągu doby zgodnie z zaleceniami,
  • ile już wykonaliśmy pomiarów,
  • kiedy należy wykonać kolejny profil lub półprofil glikemii.

Niniejszy artykuł prezentuje wybrane funkcje dostępne dla użytkownika. Jesteś ciekaw, co jeszcze potrafi aplikacja Zdrowiej? Zachęcamy do jej pobrania na swojego smartfona*.

* Aplikacja przeznaczona jest na systemy operacyjne: Android oraz iOS. Wymagany jest dostęp do Internetu.

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach, czy nadchodzących wydarzeniach (m.in. darmowych spotkaniach ze specjalistami)?
Zapisz się do naszego newslettera, a niczego nie przeoczysz!

Zapisz się

Jesteśmy tu dla Ciebie!

Masz pytania, chcesz, abyśmy specjalnie dla Ciebie stworzyli artykuł? napisz na adres: redakcja@szkoladiabetyka.pl

Komentarze (0)